Zasady i kryteria przyjęcia

  • Ogłoszenie!!!

    Proszę Rodziców dzieci nowo zapisaanych do Przedszkola na rok szkolny 2020/2021 o potwierdzenie woli zapisu dziecka drogą e-mailową na adres:pphandzlowka@gminalancut.pl (skan potwierdzenia, zdjęcie potwierdzenia lub pisemne potwierdzenie woli zapisu) do dnia 3.04.2020r.(piątek). Dyrektor     

    POTWIERDZENIE_WOLI-2020.docx                                                                                                                                                                                                   

  • Zarządzenie Wójta

    Proszę Państwa o zapoznanie się z  Zarządzeniem Wójta Gminy Łańcut  SKMBT_36200330112200.pdf

  • 5-6 latki

    Dzień dobry. Zapraszam Was dzieci i rodzice do wspólnej nauki i zabawy.

    Temat: Zwierzęta naszych pól i lasów.

    Zachęcam do oglądania albumów, książek o zwierzętach z naszych pól i lasów. Rodziców proszę o przeczytanie ciekawostek na ich temat, np. o wiewiórce, lisie, wronie …

    Pobawcie się z rodzeństwem lub sami.

    Zabawa ruchowa z elementem skoku –Zajączki skaczą. Dzieci opierają całe dłonie na podłodze; podciągając nogi do rąk, naśladując skoki zajęcze.

    Ćwiczenia ramion – chwianie się gałęzi podczas wiatru. Dzieci w siadzie skrzyżnym, wznoszą proste ramiona w bok i opuszczają je w dół, poruszając dłońmi i palcami.

    Ćwiczenia równowagi – chodzimy między kałużami. Dzieci maszerują na palcach między krążkami /kałużami/, wysoko unosząc kolana.  

    Ćwiczenia ożywiające – dzieci biegają w różnych kierunkach; na sygnał rodzica skaczą do przodu, omijając kałuże.

    Odkrywanie litery u:małej i wielkiej, drukowanej i pisanej.

    5-latki

    Otwieramy Karty Pracy „Nowe przygody Olka i Ady”. Przygotowanie do czytania, pisania, liczenia, s.58. Dzieci opisują co przedstawia obrazek. Określają pierwszą głoskę w słowie ule i nazwach rysunków. Zaznaczanie liter u, U w wyrazach.

    6-latki

    Wyodrębnianie wyrazu podstawowego- ule. Otwieramy karty pracy „Nowe przygody Olka i Ady”. Litery i liczby, cz. 2 s.34-35.Rodzic odwołuje się do ilustracji przedstawionej na karcie. Pyta:-Co robi rodzina Ady? Co jedzą?

    Zadanie dla wszystkich dzieci: Rodziców proszę o wydrukowanie słów ule, Ula. Dzieci dzielą słowo ule na sylaby u-le, i głoski u-l-e. Liczą ile jest sylab i głosek w słowie ule. Następnie wymieniają inne słowa rozpoczynające się głoską u (ulewa, ucho…)i mające głoskę u w środku (mur, buda, kukurydza …).

    Budowanie schematu słowa ule. Białe kartoniki dla każdego dziecka. Dzieci układają tyle kartoników ile głosek  słyszą w słowie ule. Wymawiają głośno głoski, dotykając kolejno kartoników.

    Budowanie schematu słowa Ula. Dzieci układają tyle kartoników, ile głosek słyszą w słowie Ula (czyli 3).Wymawiają głośno te głoski.

    Budowanie modeli słów: ule,Ula. Czerwone kartoniki i niebieskie kartoniki dla każdego dziecka. Dzieci głośno wymieniają głoski w słowach: ule,Ula. Głoska u jest samogłoską i oznaczamy ją na czerwono. Dzieci zaznaczają pod schematami słów: ule i Ula na czerwono miejsca głoski u, potem zaznaczają kolejne samogłoski (e,a). Na koniec pozostałe miejsca zaznaczają na niebiesko (spółgłoski).

    Rodzic pokazuje literki u, U, opisując jej wygląd. Dzieci piszą literę u, U w powietrzu, na dywanie.

    6-latki zapraszam do wypełnienia Kart Pracy „Nowe przygody Olka i Ady”. Litery i liczby,cz.2, s.34-37 .

    Dzielenie nazw zdjęć na głoski i zaznaczenie na czerwono okienka-miejsca występowania głoski u. Zaznaczenie na czerwono litery u,U w wyrazach. Czytanie sylab, wyrazów, tekstu. Określanie co się dzieje na obrazku. Czytanie tekstów i dopowiadanie słów. Rozwiązywanie rebusów. Łączenie sylab, odczytywanie powstałych wyrazów. Wodzenie palcem po literze u,U. Pisanie liter U,u po śladach, a potem samodzielnie.

    Zachęcam rodziców i dzieci do codziennych spacerów na świeżym powietrzu, oraz obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie. Pozdrawiam-Pani Renia.

  • Bajka o złym Królu Wirusie i dobrej Kwarantannie

    Ten czas jest trudny nie tylko dla nas dorosłych. . Szczególnie jest on trudny dla dzieci , ze względu na zbyt mały zasób doświadczeń. Nie udawajmy przd dziećmi , że nic się nie dzieje. Pozwólmy im na nazwanie emocji, które im teraz towarzyszą. Najlepszą pomocą może służyć jak zawsze bajka.Ma ona właściwości terapeutyczne. Proponuję przeczytanie dzieciom bajki pod tytułem: Bajka o złym Królu Wirusie
    i dobrej Kwarantannie.Bajkę tę znajdziecie państwo na stronie
    http://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/8b/08/5e6f51705416d_z.pdf?1584353648
    Autorka udostępniła jej treść nieodpłatnie. Dołączone są tam również zadania, które mogą dzieci wykonać.
    Pozdrawiam i życzę miłej lektury A. Michno

  • język angielski 5,6 latki

    Witam wszystkich serdecznie,

    w tym tygodniu dzieci powtórzą sobie nazwy przyborów szkolnych w języku angielskim. W tym celu polecam obejrzenie filmików, do których linki podaję poniżej:

    https://www.youtube.com/watch?v=r3NwczIZhdI&list=PLDee6s2yAuvuONRYfoOw22zXlIfK6KZsy&index=3

    https://www.youtube.com/watch?v=TzOOBCMldfI&list=PLDee6s2yAuvtCYCaWS2c6NMg-nnlvfakY&index=3

    https://www.youtube.com/watch?v=7AARd5-K9Mc&list=PLDee6s2yAuvtib8_L0upEsMOxLFtIIpUR&index=3

     

    Zachęcam również do skorzystania z ćwiczeń na platformie wordwall:

    https://wordwall.net/resource/755542/inglese/school-things

    https://wordwall.net/resource/993684/angielski/school-things

    https://wordwall.net/resource/936143/engleski-jezik/school-things

    Na stronie wardwall jest wiele innych ćwiczeń z tego zakresu.Wystarczy w wyszukiwarce wpisać "school things" i można wybierać różne zabawy. Po wejściu na strony z linków po prawej stronie ekranu pojawią się jeszcze inne rodzaje ćwiczeń zawierające słówka z tego tematu. Można wybrać zabawę spośród tych, które są dostępne poniżej słowa: INTERACTIVE,np. quiz, gameshow czy inne. Wiele ćwiczeń jest dla nieco starszych uczniów, ale jestem pewna, że uda się Państwu wybrać kilka, które będą odpowiedznie dla Państwa dzieci.

    Pozdrawiam i życzę zdrowia,

    Anna Jabłońska

  • Religia 30 marzec oraz 31 marzec.

    Witam Drodzy Rodzice i dzieci. Na dzisiejszy tydzień przypadają następujące tematy katechez:

    30 marzec, Katecheza Nr 39: "Uczniowie Pana Jezusa dbają o miłość w przedszkolu,na podwórku"

    31 marzec Katecheza Nr 40: "Pan Jezus jest naszym Przyjacielem".

     

  • propozycje zabaw dla 3, 4 l ( poniedziałek- 30.03) Temat dnia: Witamy ptaki.

    Witam Rodziców i Dzieci . Tematem tygodnia są Wiosenne powroty. Dzieci w tym tygodniu wzbogacą wiedzę na temat ptaków powracających do Polski na wiosnę.

    Poniedziałek - temat dnia :Witamy ptaki.

    Potrzebne będą : piosenka Zielona wiosna, zdjęcia ptaków: bocian, jaskółka, skowronek,  czajka,

    Dla 4l szablon jednego ptaka , tego. które wybierze dziecko , dla 3l kontur wybranego ptaka,  włóczka  lub bibuła, piórko, kartka z bloku technicznego -biała, karteczka z imieniem dziecka, 

    Jeżeli jesteście gotowi to zapraszam do zabawy.

     

    1.-4 latki  odrysowują ołówkiem od szablonu kontur wybranego przez siebie ptaka , pogrubiają kontur flamastrem, naklejają na kartkę swoje imię,  chętne 3latki naklejają na gotowym wydrukowanym konturze swoje imię.

    2.Słuchanie piosenki- Zielona wiosna połączone  z ćwiczeniem ortofonicznym. Powtarzajcie zgłoski kum, kum, kle, kle, ćwir, ćwir- refren piosenki

    Dostęp https://chomikuj.pl/Dile5/PIOSENKI+dla+dzieci/Przedszkole/08.+Przedszkole+Czterolatka/Zielona+wiosna,4510950913.mpaudio

    3.Słuchanie wiersza:

    Ptaszek opowiada:

    Zielenią się listki na smukłej topoli.

    I ptaszek tam śpiewa, opowiada listkom,

    o swojej wędrówce , co widział , co słyszał,

    w obcych krajach hen.

    Ile przebył gór i mórz, Aby wreszcie wrócić już .

    Bo tu jego dom, to kochane drzewo.

    Wśród gałęzi tutaj najpiękniej się śpiewa.

    O czym opowiadał ptak?

    Dlaczego wrócił z dalekiej podróży?

    Opowiedzcie dzieciom  jakie ptaki wracają do Polski wykorzystując przygotowane obrazki przedstawiające ptaki. Wypowiedzcie ich nazwy , dzieci niech powtórzą ,a następnie  niech powiedzą je rytmicznie rytmicznie, Porozmawiajcie dlaczego właśnie teraz ptaki wracają ( bo cieplej ,łatwy dostęp do jedzenia), po co ( budować gniazda, wychować pisklęta), jak wracają to robi się weselej od ich śpiewu.

    4.A teraz proponuję przerwę na relaks. Wszyscy lubią pizzę???.Zagądnijcie tutaj

    https://www.youtube.com/watch?v=mf9j8MEdz3Q&feature=youtu.be . A teraz może dziecko mamę pomasuje???

    5.Jeśli jesteście zrelaksowani  to weźcie przygotowany kontur wybranego ptaka , przyglądnijcie się jego upierzeniu na zdjęciu i naklejcie kawałki włóczki  albo  bibuły na jego kontur - zgodnie z kolorem upierzenia( jesli nie ma w domu takich materiałów to może znajda sie jakieś kolorowe gazety).

    Jesteście z siebie dumni. Ja też.

    6. A teraz dawka ruchu :Ptaki do gniazd. Zróbcie gniazdo z szalika. Ptak siedzi w gnieździe. Na hasło ptaszek z gniazda- dziecko biega naśladując lot ptaka. na hasło ptak do gniazda -dziecko siada w gnieździe.

    A teraz zadanie dla wytrwałych. Jeżeli nie macie dość to możecie zostać małymi badaczami. Potrzebne jest piórko. Weźcie je do ręki-pooglądajcie , podotykajcie.  Powiedźcie jakie jest piórko?-(lekkie, delikatne, miłe, ciepłe).

    Nalejcie do miski wody. Połóżcie piórko na wodzie. Co zauważyliście ? ( piórko unosi się na wodzie).

    Spryskajcie piórko woda, podnieście je , co widzicie?( woda spływa z piórka) Wystarczy, że ptaki po deszczu otrzepią się i są gotowe do lotu. 

    A teraz może  powiecie po co ptaki mają pióra?

    -Potrzebne im są do lotu.

    -Pomagają utrzymać się im na wodzie.

    - utrzymują stałą temperaturę ciała.

    - Chronią przed drapieżnikami.

    A na koniec podmuchajcie na piórko , żeby unosiło się wysoko, i popatrzcie jak opada.

    Jesteście super badaczmi! Gratulacje! 

  • Propozycje zabaw i aktywności dla 3, 4 l (piątek).Temat dnia: Wiosenne kwiaty.

    Potrzebne : flamastry , chusteczki higieniczne,obrazki przedsyawiające kwiaty wiosenne:  przebiśnieg, krokus, pierwiosnek , sasanka, zawilec.

     

    1.Ćwiczenia oddechowe - dzieci ozdabiają flamastrami chusteczki higieniczne np. kropkami. Z pomocą mamy formują kwiaty- chwytają chusteczkę na środku , zwijają je  nieco. Kwiatka spryskujemy perfumą Dziecko wącha kwiatka. Wdech nosem , wydech ustami. Gdy zrobimy kilka takich kwiatów to można zabawę urozmaicić. Kwiatki spryskujemy różnymi zapachami. Dziecko  wyszukuje kwiatek o zapachu jaki mu pokażemy , wyszukuje go i wącha.
    2. Przypomnienie piosenki . Przyszła wiosna. Wspólne jej śpiewanie.
    3.Sluchanie wiersza:
    Wiosna w zielonej sukience nogami bosymi stąpa.
    I gdzie stopę stawia, tam... to chyba czary,
    wiosenny kwiat zakwita
    Po spacerze wiosny ,świat zmienia się cały .
    Ptaki wśród  zieleni radośnie śpiewają
    Motyle fruwają, świerszcze cicho grają.
    Kolorowe kwiaty wśród traw zakwitają
    Gdyby nie ty wiosno i te twoje czary
    To świat byłby pewnie i smutny i szary. 
    Zadajemy pytania:
    Co zakwita tam gdzie stopę stawia wiosna?
    Co robią wiosną ptaki, motyle, świerszcze?
    Jaki byłby świat gdyby nie czary wiosny?
    Gdy dzieci maja kłopoty z udzieleniem odpowiedzi można im przeczytać odpowiedni fragment wiersza
    4. Omawianie wyglądu wczesnowiosennych kwiatów: przebiśniegu, krokusa, pierwiosnka , sasanki, zawilca.
    Nazywanie kwiatów. Rytmiczne wypowiadanie ich nazw( sylabami). Ułożyć kwiatki w szeregu. Przeliczyć kwiaty najpierw liczebnikami głównymi ( jeden...)., potem porządkowymi ( pierwszy...).Potem zadajemy dziecku pytania : Jak nazywa się pierwszy kwiatek, a jak trzeci itd.)
    Następnie mówimy dzieciom , ze sasanka jest kwiatem chronionym, tak jak krokus, ochronie częściowej podlega przebiśnieg. ochroną objęte są te kwiaty , które rosną dziko, te ogrodowe nie.
    5. Zabawa : Kwiaty rosną., kwiaty więdną. Dziecko kwiatek biega gdy klaszczemy, Na przerwę zatrzymuje się gdy mówimy kwiaty więdną wykonuje przysiad, a na hasło kwiaty rosną wstają. Powtórka.
    6. Można dzieciom zaproponować zaprojektowanie ogrodu . Z klocków budujemy rabatki, dróżki.
      .Wykorzystujemy w zabawie wcześniej zrobione kwiatki.,
    7. Można pobawić się w zabawę :Jakiego kwiatka brakuje?( wykorzystujemy kwiaty z poprzedniej aktywności. 
    Układamy kwiaty na dywanie ( w szeregu). Dziecko zamyka oczy pytamy którego kwiatka brakuje ?Dziecko skupia uwagę, Ćwiczy spostrzegawczość , pamięć, utrwali nazwy kwiatów wiosennych. Zaczynamy od trzech dowolnych kwiatków, gdy dziecko nie ma kłopotów dokładamy czwarty, potem piąty. Pamiętajmy, żeby przed zabawą przypomnieć nazwy kwiatków, dziecko musi tez dobrze się przyglądnąć im.
    .
    Można wspólnie z dzieckiem w parze poćwiczyć, bo rozwój fizyczny to podstawa rozwoju funkcji poznawczych.
    Można zrobić tor przeszkód. Dzieci bardzo to lubią..Np. Bieg slalomem pomiędzy krzesłami, przejście równoważne po krawędzi dywanu, na czworakach przejść pod stołem, przepełznąć pod krzesłem, podskoczyć pięć razy na jednej nodze, wejść na krzesło , zeskoczyć- pod opieką dorosłych, przeturlać się z jednego końca pokoju na drugi.
    Powodzenia. Pozdrawiam Rodziców i Dzieci.
    .Dziękuję Rodzicom i Dzieciom za wspólną pracę i zabawę. Do poniedziałku. Miłego odpoczynku. Pani Ala.

  • Dzień dobry 5-6 latki

    Rozwiązywanie zadadek o zwierzętach egzotycznych:

    - Ma długą trąbę, kły, wielkie uszy.

    Jest bardzo silny i bardzo duży.

    - Jest królem, lecz nie w koronie

    ma grzywę, choć nie jest koniem.

    - Na jednej ręce wisieć potrafi,

    zwinnie po drzewach skacze,

    zjada banany i pewnie wszyscy 

    bardzo dobrze ją znacie.

    - Malutkie ptaki w dżungli mieszkają,

    pięknymi barwami nas zachwycają.

    - Bardzo piękna, kolorowa

    i powtarza różne słowa.

    - Lubi w błocie leżeć sobie, 

    ma na nosie wielkie rogi,

    Je rośliny, szybko biega, 

    ma potężne krótkie nogi.

    Dzielenie nazw zwierząt na sylaby /5l/ i na głoski 6l.

    Filmik do obejrzenia Lulek jedzie do zoo Rymowanki dla dzieci i Lulek.tv

    Można wydrukować obrazki zwierząt występujących  w zagadkach, przykryć je kartką podzieloną na 10 części, różnej wielkości. Kartki oznaczyć kropkami od 1-10 /5l / oraz liczbami 1-10 / 6 / latki. Potrzebne nam również będą 2 kostki do gry. Zakleić tam gdzie jest 6 kropek. Rzucamy dwoma kostkami sumujemy liczbę kropek i odkrywamy odpowiednie pole. Próbujemy odgadnąć, jakie zwierzę znajduje się na obrazku.

    Karta pracy cz 3 s. 31, 32, 33, 34 /kto będzie zmęczony niech zrobi mniej lub podzieli sobie na 2 dni.

    Wykonanie pracy plastycznej Pan Lew- wyprawka plastyczna /karta 17, klej, nożyczki, bibułka, rolka tekturowa.

    Dzieci omawiają wygląd lwa /wydrukowany obrazek/, można poszukać ciekawostek na temat lwów.

    6l- dzielą słowo lwy na głoski. Z kartoników z literami: l,w,y układają wyraz.

    -Zapoznanie ze sposobem wykonania pracy plastycznej:

    - Wyciąć z karty elementy

    - Wyciąć pasek bibuły wg wzoru

    - Przykleić pasek dookoła głowy

    - Wyciąć z karty pomarańczowy prostokąt i okleić nim tekturową rolkę

    - Przykleić poszczególne części wg wzoru.

    Trzymajcie się zdrowo, pozdrawiam- Małgorzata Dyrkacz

     

     

     

  • Propozycje zabaw i aktywności dla 3, 4 l (czwartek).Temat dnia: Wszystko rośnie.

    .

    1.Zagadki dźwiękowe: Odgłosy wiosny. Dostęp 

    https://chomikuj.pl/Filonesa/Muzyka/dla+dzieci/karaoke+dla+dzieci/Razem+w+przedszkolu+-+piosenki+i+podk*c5*82ady/Razem+w+przedszkolu+cz2/30+Wiosenne+odg*c5*82osy,1330949365.mp3(audio)  ( pszczoła,śpiew ptaków, rechot żab, klekot bociana, świerszcze).

    2.Zabawa- Krokusy. Karta pracy 24. Pytamy dzieci czy znają kwiaty przedstawione na obrazku. Co o nich wiedzą. Ogladamy obrazki na dole strony. Zwracamy uwagę, na to, ze jest to roślina cebulowa , tak samo jak sadzona przez nie cebula, tylko cebulki ma dużo mniejsze. Krokusy , które rosną dziko w górach, są pod ochroną, czyli nie można uch zrywać., ani drepcić.Te dzikie są fioletowe. Można uprawiać w ogrudku inne gatunki w kolorach fioletowym , żółtym , białym, mogą być jednokolorowe , w paski. Omawiamy rozwój krokusa.Najpierw można zapytać dziecko jak myśli, , który obrazek może być pierwszy ( myślenie przyczynowo - skutkowe)., może skojarzy z działaniem z sadzenia cebul.Gdy  pokolorują dziecko mówi :Mój krokus jest fioletowy jak..., Dostęp do kart pracy https://www.mac.pl/flipbooki

    3. Rysowanie po śladzie krokusa. kolorowanie, numerowanie obrazków za pomocą kropek. To dla 4l.

    3l- kolorują kolorowankę : Krokus- wydrukować można z zasobów internetu.Zwracamy uwagę na dobór koloru( odzwierciedlenie rzeczywistości) niewychodzenie poza linię konturu., ale oceniamy wysiłek dziecka,bo efekty mogą być różne , jego starania wyrażajac to słowami np.. : Widzę że bardzo się starałeś, Podoba mi się twoja praca.

    4. Dla 4l .Motyl w wiosennych kolorach.4 latki od drugiego półrocza mają dwa zajęcia). 

    Zagadka obrazkowa. Obrazek motyla zasłoniety biała kartką z okienkami. odsłaniamy okienka i pytamy co to jest?. Gdy dziecku uda rozwiązać się zagadkę zwracamy uwagę na wygląd skrzydeł motyla, nazywamy kolory, oraz to że skrzydła motyla są takie same po obydwu stronach. Potem pytamy , jak myślą , z odwiedzin , których owadów cieszą się kwiaty ( pszczoły, motyle.) Opowiadamy , ze motyle pijąc nekar zapylają kwiaty, podobnie  jak pszczopły. Nastepnie , zadajemy pytanie czy wiedzą jak wyglądał motyl wcześniej .Proponuję filmik. dostępny pod adresem 

    https://www.youtube.com/watch?v=3HvR0aETxOA ( gąsienica , poczwarka , motyl)

    5 Zabawa : Motyle i gąsienice- dowolne nagranie muzyki. /muzyka cicha - pełzają gąsienice, podgłasniamy, dziecko podnosi się, naśladuje biegając lot motla.Zabawę powtarzamy.

    6. Praca plastyczna- Motyl w wiosennych kolorach - rolka po papierze toaletowym pomalować na zielono. skrzydła można zrobić z talerzyka papierowego -wyciąć po łuku 4 skrzydła , albo narysować czy wydrukować kontur motyla, Pomalować Farbami skrzydła górne na żółto, dolne na fioletowo. Ozdobić kółkami w kolorach: białym, żółym zielonym , fioletowym. Można je zrobić maczjąc palec w farbie ( kółka symetrycznie).Po wyschnięciu skleić z rolką dorysować oczy,Dokleić czułki.wyciąć z papieru czarnego..Motyla można powiesić nza nitce, ozdobvić nim pokój dziecka.

    7.Prawda czy fałsz- zabawa rozwijająca logiczne myślenie.

    Gąsienice żyją w wodzie? Prawda czy fałsz?

    Gąsienice przeobrażają się w niedzwiedzia.

    Gąsienice pełzają. 

    Motyl najpierw był gąsienicą.

     Miłej zabawy.Aktywności trzeba rozłożyć w czasie wg możliwości dzieci . Te aktywności są przeznaczone na cały pobyt  dziecka w przedszkolu w danym dniu. Nie zapominajmy o aktywności ruchowej .Powodzenia.
     

     

  • 5-6 latki

    Dzień dobry. Proszę przygotować dzieciom liczmany /kloki, kartoniki lub nawet kasztany/, wydrukowane cyfry

    1-10, znaki + - =

    Będziemy dzisiaj rozwiązywać zadania tekstowe metodą symulacji. Dzieci będą je rozwiązywać, dokładając klocki lub je odkładając.Przykładowe zadania.

    - Opiekun dał nosorożcowi 7 jabłek, potem dał mu jeszcze 3 jabłka. Ile razem jabłek dał nosorożcowi opiekun?

    5l- liczą klocki i odpowiadają na pytanie.

    6l- układają działanie 7+3=10

    - W zoo na wybiegu biegało 6 małpek. Potem przybiegły jeszcze 4 małpki. Ile małpek jest teraz na wybiegu? 

    Postępujemy jak w zadaniu poprzednim.

    - Na wybiegu w zoo bawiło się 10 małpek, 5 małpek schowało się do domku. Ile małpek bawi się teraz na wybiegu w zoo?

    - 10 morsów wygrzewało się na basenie, 8 morsów weszło do basenu. Ile morsów wygrzewa się teraz przy basenie?

    - Karta pracy, cz 3, s. 29, 30.

    Praca plastyczna- wyprawka plastyczna.

    Dzieci wypychają z karty tarczę i wskazówki. Przymocowują wskazówki za pomocą pinezki.

    5-latki- Karty pracy- Przygotowanie do czytania, pisania,  liczenia, s. 56 - 57.

    6 - latki Karty pracy Litery i liczby, cz 2, s. 32-33.

    Pozdrawiam.

  • Lekcje katechezy.

    Witam drogie Dzieci i Rodzice.

    W związku z nauczaniem przez internet dzieciom będą przekazywane katechezy przypadające na dany tydzień zamieszczone w ich katechiźmie. Bardzo proszę o ich uzupełnienie i pokolorowanie. Czasami będą też dodawane zdjęcia i filmy z których dzieci będą mogły skorzystać.

    Tydzień od 23 - 27 marca:

    Katecheza 38: "Uczniowie Pana Jezusa dbają o miłość w rodzinie".

    Katecheza 39 "Uczniowie Pana Jezusa dbają o miłość w przedszkolu, na podwórku".



    https://www.youtube.com/watch?v=sFQH9bXmGBQ

  • Język angielski 5,6

    Drodzy Rodzice,

    w związku z epidemią koronawirusa jesteśmy w sytuacji, kiedy nie mamy kontaktu z dziećmi. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że zerwanie kontaktu z językiem angielskim najczęściej skutkuje tym, że dzieci zapominają to, czego się już nauczyły, zachęcam do tego, żeby codziennie chociaż po kilka minut poświęcić na utrwalanie poznanego słownictwa. Poniżej podsyłam link do nagrania dzięki któremu, dzieci będą mogły powtórzyć słówka, które już znają oraz nauczyć się budować proste zdania w języku angielskim.
    https://www.youtube.com/watch?v=9tAY5kHRWsg
    Propozycje ćwiczenia języka poprzez piosenki lub bajki będę zamieszczać raz w tygodniu. Wszystkim życzę zdrowia a dzieciom dodatkowo dobrej zabawy. Pozdrawiam,
    Anna Jabłońsa

  • Propozycje zabaw i aktywności dla 3,4l (środa )- temat dnia: Kwitną drzewa i krzewy.

    1. Oglądanie przyniesionych z ogrodu gałązek drzew i krzewów- przykładowo : forsycji, leszczyny,czy z drzewa owocowego. Oglądanie , dotykanie. Określanie swoich wrażeń, porównywanie wyglądu, wielkości.Liczenie w zakresie 4-3l, 5- 4l lub  w zakresie dostępnym dziecku pączków na gałązkach- liściowych kwiatowych. Wstawienie gałązek do flakonu.  Zachecanie dzieci do obserwowania rozwoju pączków na gałązkach.
    2. Przywitanie rymowanką : Kolorowa wiosna wreszcie przyszła do nas.
    Oglądanie obrazków przedstawiających " Wiosnę w parku". Karty pracy s.22 i 23. Dostęp https://www.mac.pl/flipbooki#wp
    Dziecko mowi po czym poznaje ze przyszla wiosna.
    3.Zabawa O jeden wiecej , o jeden mniej. Wykorzystac w zabawie mozna klocki , samochodziki. Np.Na 1 kartce poloz jeden klocek. na 2 kartce poloz o jeden klocek wicej. Ile masz klockow. dziecko przelicza . Dwa.
    I tak w zakresie 5 dla 4l, w zakresie 4 dla 3l. na tej samej zasadzie o jeden mniej. O jeden wicej dokadamy 1,
    o jeden mniej zabieramy jeden.
    4. Karty pracy strony 22 i 23. Cwiczenia z dou kartki. dorysuj na kazdej galazce o jeden listek wiecej, na nastepnej stronie ojeden listek mniej. Dla 4 latkow.
    5. Zabawy ruchowe Drzewa sie budza. Dziecko biega. Na jedno uderzenie w pokrywke dziecko zatrzymuje sie, podnosi rece do gory i kolysze nimi, na dwa uderzenia znow biega.
    6. Dodatkowa aktywnosc dla chetnych . Galazka forsycji. Z zoltej bibuly, pokrojonej na paski zrobic kuleczki. , Galazke posmarowac klejem , poprzklejac kuleczki. Gotowa prace wstawic do flakonika albo do duzej nakretki wypelnionej plastelina. Zabawe poprzedzic pokazaniem krzewu forsycji wzszukanego w zasobach internetu.Mozna powiedziec dziecku ze jest to bardzo ciekawy krzew bo najpierw pojawiaja sie na nim kwiaty a potem liscie.
    Milej zabawy. Pozdrawiam wszystkie  dzieci. Pani Ala.

     

  • 5-6 latki

    Ponieważ od środy 25 marca nauka na odległość jest obowiązkowa, zatem codziennie będziemy informować Was Rodzice i Dzieci o sposobach i formach realizacji materiału przez dziecko w domu. Życzę powodzenia.

    Tematem przewodnim w tym tygodniu są Zwierzęta z dżungli i sawany.

    W  internecie  Rodzice odszukają   obrazki tych zwierząt. Z karty pracy nr 3, s.28. rodzice przeczytają wam zagadki a następnie odszukacie wśród naklejek zdjęcia zwierząt, które nakleicie na tekstach zagadek.Proszę wykonać zadania do końca karty.

    Zapoznać się i przeczytać tekst z podręcznika s.46-47 i odpowiedzieć na zadane pytania./5latki czytają rodzice, 6 latki samodzielnie./

    5latki z karty pracy Przygotowanie do czytania, pisania, liczenia uzupełnią s.55.

    6latki Karta pracy Litery i liczby cz. 2 s.28-29.

    Proszę wydrukować dzieciom wyraz zebra oraz Zenek, oraz przygotować kartoniki w kolorze niebieskim, białym, czerwonym. Dzieci dzielą słowo zebra na sylaby/ukladają dwa kartoniki/ Następnie układają tyle kartoników ile głosek w słowie zebra./5 białych/  Dzieci wypowiadają głoskę z długo zzzyyyy, krótko z,z,z,z- określamygłoski nie możemy wypowiadać długo bo zmienia brzmienie. To spółgłoska. Oznaczamy ją na niebiesko.

    Następnie określają samogłoski i układają kartoniki czerwone-2 Następnie współgłoski i układają kartoniki niebieskie-3. Tak samo postępujemy z wyrazem Zenek.

    Karty pracy Litery i liczby-6latki cz2.s.28-31./proszę zrobić/

    Praca plastyczna-Balonowy słoń. Na nadmuchanym baloniku przyklejenie wyciętych elementów części słonia z kolorowego papieru. Jeżeli nie macie balonika, elementy słonia można nakleić na karton.

    Jeżeli czegoś nie wiecie można zadzwonić pod nr tel.606152230-do jutra.

     

     

  • Propozycje zabaw dla 3,4 latków .temat dnia : Oznaki wiosny

    Informacja! Na stronie mac.flipbooki#pl znajdą państwo materiały- karty poracy do wydruku 
    Po wejściu na stronę klikacie państwo na pasek na którym pisze: Wychowanie przedszkolne , a potem na obrazek Nowe przygody Olka i Ady
    Następnie wyświetlą się karty pracy dla różnych grup. 

    Trzeba odnaleźć  karty pracy cz. 2 -4l. Można je wtedy wydrukować.
     

    Propozycje zabaw , działalności na wtorek- 24.03
    1.Proponuję obejrzeć krótki filmik Wiosna- pierwsze oznaki wiosny w przyrodzie. Film edukacyjny na ABC Zabawa.https://www.google.com/search?q=filmik+wiosna+na+ABC+zabawa&rlz=1C1PRFC_enPL839PL839&oq=filmik+wiosna+na+ABC+zabawa
    2. Można pokusić się o zrobienie gazetki tematycznej: Wiosna ( najlepiej dzieci uczą się przez działanie).Nakleić na arkusz papieru charakterystyczne dla wiosny ptaki rośliny 
    3.Osłuchanie z piosenką Przyszła wiosna i rozmowa na temat:
    Po czym poznajemy ,że przyszła wiosna?
    Dlaczego ludzie i zwierzęta cieszą się że przyszła wiosna?
    Piosenka dostepna na http://chomikuj.pl/owocowaq/Przedszkolne+nutki/Przysz*c5*82a+wiosna,6052178021.mp3(audio). Nauka refrenu piosenki.
    4 Zabawy:  Piłka- rzucanie piłki w parze. Staramy się aby piłka nie upadła
    Znak Wiosny- można zorganizować zabawe w ogrodzie lub w pokoju, ale wtedy potrzebne nam są obrazki zprzedstawiająceoznaki wiosny.
    Dzieci wypowiadają rymowankę:
    Przyszła do nas  wiosna
    oj tak, tak 2x
    W ogródeczku widać wiosny znak
    Dzieci biegają , szukają , gdy odnajdą nazywają jaki znak wiosny znalazły.
     

  • Propozycje dla grupy 3, 4 latków

    W związku z obowiązkiem realizacji przez przedszkola  podstawy programowej przedstawiam propozycje działań oraz zabaw dla dzieci  z grupy 3,4 latków, które możecie Państwo realizować w domu ze swoimi dziećmi. Temat przewodni tego tygodnia to: Wiosenne przebudzenia.

    Dzień 1 ( poniedziałek) W poszukiwaniu wiosny.

    1. Gra :  Wiosenne memo". Potrzebne po dwa obrazki porzedstawiające charakterystyczne dla wiosny rośliny i zwierzęta np. bocian, skowronek, szpak, krokus przebiśnieg, pierwiosnek ( mozna wydrukować ze strony internetowej, narysowac linie , dziecko może samo wyciąć, poćwiczy przy okazji motorykę małą). Obrazki mieszamy, odwracamy zdjęciem do dołu i losujemy po dwa obrazki.Zadaniem dziecka jest odnależć dwa takie same np. kwiatki. Jeżeli mu się nie uda odwraca wylosowane obrazki z powrotem i losuje następna osoba. Dziecko koncentruje uwagę, rozwija spoostrzegawczość, wzbogaca wiedzę o przyrodzie .

    2.Cebule i cebulki- zajęcie przyrodnicze .   Potrzebne: doniczka, ziemia, cebulka, konewka z wodą. Zabawę poprzedzic rozmową  że na wiosne przyroda budzi się do życia i co roślinie potrzebne jest do wzrostu( ziemia, woda , słońce). Po posadzeniu zapytajmy dziecko , gdzie umieścimy doniczkę i dlaczego. Niech dziecko potem obserwuje co się dzieje z rośliną.

    3. Spacer- W poszukiwaniu wiosny.( Oczywiście w bezpieczne miejsce np. wyjść do ogrodu).Przed wyjściem sprawdźcie temperaturę na termometrze i wspólnie ustalcie w co się trzeba ubrać. Można zwrócić uwagę na powiedzenie "W marcu jak w garncu" i co ono oznacza, oraz o ubieraniu się " na cebulkę:

    Po spacerze zapytać dzieci :Czy znalazły wiosnę i zachęcić je do przedstawienia spostyrzeżeń w formie rysunku.( 4l)

    4. Zabawa ruchowa: Kolor do koloru- Karteczki w kolorach: czerwony , zielony , niebieski żółty. Dziecko dajemy jeden kolor- gdy np. klaszczemy lub gramy biega . Na przerwę w muzyce dotyka przedmiotu w takim samym kolorze jak jego kartka. Zmiana koloru itd. ( nie zapominamy żeby nazwać z dzieckiem jaki ma kolor).

    Alicja Michno

  • Ogłoszenie!!!

    Szanowni Rodzice!!!

    W pilnych sprawach proszę dzwo0nić pod nr telefonu; 602389749.

     

     

  • Ogłoszenie!!!

    Rodziców dzieci 6 letnich prosimy o utrwalenie następujących literek:

    O o, A a, M m, E e, I i, T t, D d, K k, L l, Y y, S s, N n, B b, G g, W w, P p, 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Przedszkole Publiczne w Handzlówce
    Handzlówka 109a
    37-123 Handzlówka
    gm. Łańcut
  • 17 2264217
    17 2250065

Galeria zdjęć